353 відгуків
--НОВИНКА-- Предтопки для сжигания пыли, опилок и пеллеты!Купить со кидкой

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (67) 546-44-42
+380 (98) 155-61-67

Основні вимоги щодо проектування твердопаливної топкової

Основні вимоги щодо проектування твердопаливної топкової

 

 

Основні вимоги щодо проектування твердопаливної топкової:

 

 

1. Наявність група безпеки котла і додаткового скидного клапана в системі

Група безпеки – захищає котел від перевищення допустимого тиску теплоносія в системі. Для твердопаливного котла обов'язкова установка додаткового скидного клапана. Група безпеки і скидні клапани не повинні перекриватися від джерела тепла запірно-регулюючою арматурою. Виходить теплоносій повинен відводитися безпечним чином. Вихідний отвір випускний лінії повинно бути розташоване так, щоб що виходить з запобіжного клапана вода відводилася в каналізаційну мережу та не наражала на небезпеку людей.

Теплоакумулююча ємність ЕА-00-350 л x/y KUYDYCH без ізоляції

2. Установка теплоакумулюючої ємності

Теплоакумулююча (буферна) ємність – зберігає тепло, що виробляється котлом в максимальному режимі роботи (тобто паливо згоряє з максимальною ефективністю). Дозволяє тривалий час зберігати тепло, і в автономному режимі покривати потреби системи опалення. При установці теплоакумулюючої ємності збільшується термін служби котла, горіння відбувається в нормальному для котла режимі.

 

 

3. Можливість аварійного скидання тепла

Під час тимчасових збоїв подачі електрики буферна ємність може короткочасно знімати неконтрольоване тепло, що виробляється котлом в процесі горіння.

 

4. Захист від закипання

При неможливості установки в системі теплоакумулюючої ємності для захисту від закипання котла рекомендована установка 4-х ходового клапана термічної розвантаження. При підвищенні температури в котлі до 100 З, гарячий теплоносій випускається з котла в каналізаційну мережу і заміщається холодною водопровідною водою, тим самим запобігаючи скипання котла.

 

 

5. Комплект підвищення температури зворотної лінії

Для захисту котла від низькотемпературної корозії (конденсація вологи з димових газів, як наслідок гниття металу котла і заростання стінок димоходу дьогтем) встановлюються вузли підвищення температури зворотної лінії. Виконуються в 2-х варіантах: підмішуючих насос в комплекті з термостатом або встановлення триходового клапана (термостатичного або з сервоприводом, керованих автоматикою)

 

6. Котел обов'язково має бути обладнана запірною арматурою з можливістю знімання котла без попереднього зливу всієї системи

Котел повинен бути обладнаний запірною арматурою (крани кульові) з роз'ємними з'єднаннями (американками) для можливості технічного обслуговування агрегату без попереднього зливу всієї системи опалення.

 

7. Котел повинен бути обладнаний дренажною лінією для зливу теплоносія з котла

Для зручності технічного обслуговування котла потрібна установка дренажного крана для зливу теплоносія з котла. Котли Emtas обладнані вбудованим патрубком для можливості здійснення дренажу.

 

8. Топкова повинна бути обладнана каналізацією

Для можливості відведення теплоносія з скидних клапанів, а так же можливості дренування системи опалення та основних обслуговуваних вузлів, в котельній має бути облаштована каналізаційна мережа. При неможливості пристрою відведення дренируемого теплоносія в котельній має бути встановлено каналізаційний зливний трап, з збільшеною пропускною здатністю.

 

9. Місце для обслуговування

При проектуванні розташування твердопаливного котла в котельній потрібно враховувати відстань від лицьової поверхні котла до протилежної стіни (або обладнання) не менше глибини встановленого котла, для можливості зручного чищення і обслуговування агрегату.

 

 

 

 

 

10. Місце для обслуговування шнека

Пелетний котел з бічної сторони (сторона установки бункера) повинен мати відстань до стіни не менше довжини шнека автоподачі палива + довжина пальника. Таке рішення при проектуванні дозволяє зробити простий доступ для обслуговування та ремонту гвинтового механізму і мотора-редуктора автоподачі палива.

 

 

 

11. Місце для обслуговування бункера

Бункер для зберігання палива повинен бути розташований в котельній так, що б була безперешкодна можливість його ручного (або механічного) наповнення паливом.

 

 

 

12. Передбачити опалення приміщення топкової 
 

image_kotly_emtas_ek3g_css_2

13. Підвищення пожежобезпеки паливного бункера

При проектуванні пелетної топкової для забезпечення підвищеної пожежної безпеки існує можливість встановлення котлів з подвійним шнеком. Така конструкція шнека дозволяє позбутися від необхідності установки додаткового захисного обладнання від зворотного займання палива в бункері.

 

Конструктивно являє собою 2 окремих шнека (обертових гвинтових осей), керованих одним мотором-редуктором. Шнеки розташовані паралельно один одному, що дозволяє робити повітряний розрив подачі палива від бункера до пальника.

 

14. Установка циклону

Циклон МЦ-200 (100-200 кВт), фото 1При проектуванні твердопаливних топкових, з котлами, які працюють на вугіллі, слід враховувати пристрої, здатні очищати йдуть димові гази від домішок твердих частинок. Такими пристроями можуть служити циклони, призначені для сухого очищення газів. Вміст золи в породі при спалюванні може забруднювати навколишнє середовище. Так само зола, що міститься у вугіллі, має властивість спікатися в шлак на колосниках, що ускладнює процес горіння.

Циклони створюють в димовій трубі високе значення аеродинамічного опору, для можливості його подолання рекомендована установка димососа.

 

15. Установка димососа

Потужність димососа визначають, виходячи з параметрів виходу димових газів з котла та значення аеродинамічного опору димової труби.

 

Модельний ряд сучасних димососів не завжди дозволяє точно підібрати параметри їх роботи під задачі проектування. При не правильному пристрої та підборі димососа можливе значне зниження ККД котла до 50 %, що пояснюється дуже високою потужністю димососа і можливістю витягування мов полум'я палаючого палива в тракт димоходу. Таке явище знижує ефективність роботи системи опалення, а так само згубно впливає на розрахунковий термін служби твердопаливного котла.

 

Для можливості точного регулювання тяги димоходу котла потрібна установка перетворювача частоти обертання двигуна димососа.

 

16. Встановлення перетворювача частоти

Перетворювач частоти обертання двигуна призначений для більш точного регулювання параметрів роботи двигунів (насосів, димососів) під розрахункові задачі. Підбір перетворювача залежить від типу струму (3-х фазного або 1-фазного) та від необхідної потужності.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner