Теплоакумулятор. Різновиди, підбір, застосування
Теплоакумулююча ємність ― конструктивно являє собою теплоізольований бак, через який протікає теплоносій під надлишковим тиском 0,3 МПа.
В залежності від розрахованого об'єму може виконувати функції:
1) Дозволяє акумулювати надлишки тепла (запас потужності) для подальшого використання її системою
При розрахунку системи опалення з дров'яним котлом EMTAS, встановленим з буферною ємністю, немає критичного значення підбору запасу потужності. Топка котла буде мати більший обсяг, горіння буде відбуватися довше. Всі надлишки тепла приймає на себе буферна (теплоакумулююча) ємність. Після припинення горіння повного завантаження палива, тепло, накопичене баком, продовжує вилучатися системою.
2) Дозволяє акумулювати в собі повну потужність котла
Обсяг буферної ємності повністю поглинає і зберігає тепло для потреб системи. Під час припинення горіння твердопаливного котла буферна ємність може автономно покривати потреби в теплі всієї системи.
Конструктивно може бути виконаний:
без теплообмінників і ємності (стандартна конструкція) | з вбудованим теплообмінником (1 або 2-мя) | з вбудованим баком ГВП |
Основні положення:
- Буферна ємність дозволяє котлу працювати з максимальним показником ККД .
Горіння відбувається в режимі максимальної подачі кисню, що дозволяє ефективно спалювати тверде паливо, без незгорілих залишків.
- Збільшення терміну служби котла в 1,5 рази
Відсутність різких перепадів температур збільшує термін служби металу, з якого виготовлений котел
- Буферна ємність може протягом тривалого терміну зберігати в собі тепло. Тепло з буферної ємності можна витратити порційно, в залежності від потреби системи.
Буферна ємність з теплообмінником:
Буферна ємність, оснащена 1 або 2-ма теплообмінниками (з чорної або нержавіючої сталі) має ряд особливостей:
- Можливість підключення до різних джерел енергії
- Виконує функцію гідравлічної стрілки
-Може використовуватися у відкритих і закритих системах
- Можливість підключення споживачів тепла з іншим типом або тиском теплоносія(наприклад, з використанням незамерзаючого теплоносія)
- Нижній теплообмінник, як правило, використовується для підключення геліосистеми.
- Баки з верхнім змійовиком із нержавіючої сталі служать для приготування гарячої води для господарських потреб.
Особливістю таких баків є те, що під час приготування гарячої відсутня застосування магнієвого анода, що робить можливим використання такої води для приготування їжі.
Отсутствие накипи со стороны подогрева горячей воды, обеспечивает использование теплообменника, изготовленного из гофрированной трубы. При резких температурных колебаниях, накипь скалывается из стенок теплообменника.
Буферная емкость со встроенным бойлером ГВС
Конструктивно представляет собой теплоаккумулирующую емкость со встроенным баком ГВС из нержавеющей хром-никелевой стали. Встроеный внутренний бойлер предназначен для приготовления горячей воды для хозяйственных нужд. Может быть оснащен магниевым анодом.
Особенности:
- Экономия места в топочной
- Минимальные потери тепла
Таблиця 1 Підбір обсягу теплоакумулюючої ємності
Об'єм ємності | 300л | 500л | 1000л | 2000л | 3000л |
Акумулююча здатність, кВт | 28 кВт | 47 кВт | 93 кВт | 186 кВт | 279 кВт |
Дані дійсні для умов:
- температурний режим опалення 80/60 0С
- завантаження теплоакумулюючої ємності розрахована на 1-годинний проміжок часу. Для підбору іншого часового проміжку слід помножити акумулюючу здатність, зазначену в таблиці на необхідну кількість часу (годин).
- Установка димососа для твердопаливних котлівДимосос - один з важливих пристроїв в будь-великий котельні. Правильний підбір та експлуатація дає гарантію безперебійної та ефективної роботи котельного устаткуванняУстановка димососа для твердопаливних котлів