Проектування опалення
1. Проектування опалення
Початковий етап монтажу системи опалення це розробка проекту. Якщо Вам потрібна грамотна з інженерної точки зору система, то ні про які намальованих ручкою схемах і розрахунках "на око" мови бути не може. Проект опалення повинен розроблятися одночасно з будівельним проектом будинку. Розробка проекту повинна бути надана досвідченого інженера-проектувальника, який володіє необхідним досвідом для можливості грамотно враховувати безліч нюансів проектування: площа опалювального приміщення, висоту стель, конструкцію і товщину стін в будинку, достатньо утеплений фасад, гідравлічні розрахунки і багато іншого. Після етапу розробки проектної документації Вам буде відомо: потужність системи опалення, кількість і тип радіаторів, матеріал трубопроводу, діаметр, довжину і спосіб його прокладки, а так само ще сотні нюансів і деталей, які будуть описані в проектній документації. Після узгодження всіх деталей проекту з замовником, на підставі проекту складають докладну специфікацію обладнання та матеріалів.
2. Вибір трубопроводів для опалення
Монтаж комунікацій опалення сьогодні доцільно здійснювати використовуючи труби з армованого поліпропілену або із зшитого поліетилену.
Трубопроводи із зшитого поліетилену зручно монтувати, вони еластичні і при цьому не бояться перегинів. Трубопроводи із зшитого поліетилену не бояться корозії, мають дуже низький коефіцієнт гідравлічного опору і, не проводять електрику, одночасно володіючи низькою теплопровідністю.
Поліпропіленові труби ще один сучасний вид труб з пластмаси, який відрізняється високою міцністю і тривалим терміном експлуатації. Поліпропілен відносно дешевий вид трубопроводу, його легко і швидко можна змонтувати. Процес монтажу поліпропіленовими трубами проводиться за допомогою паяльного спеціального інструменту за допомогою нагрівання. Інші типи полімерних труб (металопластикові тощо) можна вважати найгіршим компромісним варіантом. Такими трубопроводами предпочитают работать монтажники тк системы можно монтировать за короткие промежутки времени, иными словами монтажник за одно и тоже время смонтирует не один, а несколько объектов. Но не смотря на показатели скорости монтажных работ, качественные характеристики этих трубопроводов являются на порядок ниже. К примеру, при нагреве до температуры 65-70 С процесс старения металлопластиковых трубопроводов протекает гораздо быстрее,Трубопровод из меди для отопления используют редко. Медь может взаимодействовать с другими видами металла, она требует хорошей теплоизоляции. Одним з вирішальних факторів при використанні мідних трубопроводів є їх досить висока вартість.
3. Вибір радіаторів опалення
Більшість клієнтів, вибирають тип установлюваних радіаторів в залежності від якихось дизайнерських рішень, рідко керуючись технічними характеристиками і сумісністю радіаторів з іншими елементами системи опалення. Дуже важливий баланс між тепловіддачу радіаторів і потужністю котла. Завжди потрібно враховувати хімічну сумісність радіаторів. Приміром, квартирах з міським опаленням трубопроводи часто промивають лугом, алюмінієві радіатори при цьому можуть просто прорвати. Радіатори з міді не сумісні з трубами з оцинкованої сталі з причини електролітичних процесів між ними. З цих причин слід, що в квартирах і будинках слід застосовувати сталеві або біметалічні радіатори. Котли з мідними теплообмінниками не сумісні з алюмінієвими радіаторами. Чавунні котли сумісні практично з будь-якими типами радіаторів, тому в таку систему можна ставити і мідь і алюміній і сталеві системи. Інженер-проектувальник повинен обґрунтувати Вам вибір того або іншого типу радіатора, з урахуванням всіх особливостей конкретно Вашої системи опалення.
4. Вибір котла для опалення
При виборі котла замовник повинен точно визначиться з вибором використовуваного палива. Найекономічнішим видом твердопаливних котлів сьогодні є агрегати з ручним завантаженням твердого палива. На другому місці котли на гранульованому твердому паливі пеллете. Робота котла на пеллете дорожче ніж на дровах, але дешевше, ніж на газу. Одним з явних переваг пелетних котлів є повністю автоматизована робота, що не вимагає постійної ручного завантаження палива. Така робота забезпечує підвищений комфорт при експлуатації системи опалення.
- Установка димососа для твердопаливних котлівДимосос - один з важливих пристроїв в будь-великий котельні. Правильний підбір та експлуатація дає гарантію безперебійної та ефективної роботи котельного устаткуванняУстановка димососа для твердопаливних котлів